Peugteot 208 Re-Generacja – godny następca?

Stwierdzenie ‘odświeżania kotletów’ samo w sobie ma negatywną barwę. Kojarzyć się może z produkcjami filmowymi gdzie ktoś na siłę robi kolejną część filmu tylko po to by uznanym tytułem zwabić publikę.

Film promujący model Peogeot 208:

Peugeot w 2012 roku, na wiosnę, planuje wypuszczenie następcy 207, czyli model 208. Świat motoryzacji jednak moim zdanie różni się znacznie od świata kina, bo tu odświeżanie kotletów jest jak najbardziej na miejscu. Nie powinno się rezygnować z dobrej konstrukcji tylko po to by być na siłę świeżym.
Peugeot 208

Przypomnijmy, że modele 205, 206, 207, 208 to segment B, gdzie bezpośrednim konkurentem jest np. Fiat Punto, Ford Fiesta, VW Polo (Golf jest w segmencie C). Peugeot całkiem nieźle sobie radzi w tym segmencie. Ogromny sukces 206tki (ponad 7 milionów sprzedanych aut) umocnił koncern PSA w tej kategorii.

Reflektor Peugeot 208

Peugeot 208 ma być powrotem do świetności tego modelu poprzez przeanalizowanie wszystkich potrzeb konsumentów. Ma być swego rodzaju kamieniem milowym, gdzie nie będzie chodziło tylko o lifting.

Już od początku będzie można nabyć trzydrzwiową wersję sportową auta bądź bardziej praktyczną wersję pięciodrzwiową.

Wnętrze

Na desce rozdzielczej mamy dużych rozmiarów ekran dotykowy. Wyświetlacz ten będzie we wszystkich wersjach samochodu. 208-ka ma wyznaczać nowy trend – trend nowoczesności.

Ekran dotykowy w Peugeot 208

Ten model będzie, w zależności od modelu, lżejszy aż o 110 do 175kg od wersji 207, nieco krótszy i niższy. Pojemność bagażnika będzie o 15l większa, a pasażerowie zyskają dodatkowe 5cm na nogi.

Tył reflektor Peugeot 208

Leave a Reply