Citroen Survolt – Concept, który Cię zmiażdży!

Dzisiejszy wpis jest poświęcony jest samochodowi, który ‘patronuje’ temu blogowi.  Gdy pierwszy raz zobaczyłem to auto stwierdziłem, że muszę je opisać. Tak powstał ten blog, a teraz przyszła pora na opisanie tego cuda designu.

Citroen Survolt na świat przyszedł w roku 2010, kiedy to w Genewie na targach motoryzacyjnych zaprezentowano jego prototyp.

Oto film promujący (jak dla mnie za mało o aucie za dużo o babce – choć fajna):

Survolt powstał w odpowiedzi na lukę, która stworzyła się pomiędzy niewielkim Citroenem Revolte, a sportowym Citroenem GT. Te auta oczywiście też opiszę w późniejszych wpisach.

A tu Survolt ściga się z motocyklem (lub udaje, że się ściga)

Projektanci (podejrzewam) wzorowali się trochę samolotami – co można zauważyć po przodzie jak i tyle. Przedni zderzak wygląda jak wloty powietrza w silnikach odrzutowych.

Dane techniczne

Survolt jest w 100% autem elektrycznym. Z racji wyglądu można mu wybaczyć, że pod maską nie znajdziemy 6-litrowego potwora.

  • długość: 3,85 m
  • szerokość: 1,87 m
  • wysokość: 1,2 m (znowu coś dla Japońców ;)
  • moc: 270 KM (napęd na tył)

Póki co nadal nie wiele jest informacji na temat tego modelu. Citroen w planach ma stworzenie zawodów dla tego konkretnego auta. Taki puchar na pewno byłby dobrym zagraniem marketingowym. Te 270 koni mogłoby zostać dobrze wykorzystane.

Leave a Reply