Renault Nepta Concept – ale gdzie drzwi?!

W roku 2006 na paryskim Motor Show Renault zaprezentował ciekawy koncept samochodu, którego drzwi działają inaczej niż te widziane do tej pory.  Wszystkie drzwi otwierane są do góry przy czym oparte są na elektrycznych silniczkach. Pasażerowie pierwszego i drugiego rzędu korzystają z tych samych drzwi, które są długie na cały bok auta.

Podczas otwierania bocznych drzwi otwierana jest również pokrywa silnika, dzięki czemu można zobaczyć, że pod maską siedzi 2,5-litrowy silniczek V6 o mocy 420KM!

Samochód jest długi na 5m, a drzwi mają długość 3,7m. Przyznają Państwo, że wygląda to dość futurystycznie. Tył oraz wnętrze auta to już nawiązanie do przeszłości, bo w zamierzeniu projektantów auto miało łączyć cechy przyszłości z najlepszymi elementami z przeszłości.

Nepta jest 4-osobowym luksusowym kabrioletem. Eleganckim, dystyngowanym, wyrafinowanym i niebanalnym. Tylny długi zwis to nawiązanie do starych dobrych czasów. Przód to ukłon w stronę jasnej przyszłości – mamy tu światła do jazdy dziennej i reflektory doświetlające zakręty wykonane w technice LED.

Wnętrze jest ascetyczne, “czyste” i luksusowe. Analogowo-cyfrowe wskaźniki łączą ogień i wodę. Deska sprawia wrażenie zawieszonej w przestrzeni. Materiały są najwyższej jakości. Technologia Touch-Design czyni wszystko łatwym i przyjemnym w obsłudze.

Leave a Reply